Adam Stanczak
Master Planner – Supply Chain - Logistik, Kvalitet & Miljö, Produktion, Lager, UnderhållNär jag började på Kavli i juni 2022 var det i rollen som teamledare inom fyllning och paketering av sås. Efter tre år i den tjänsten fick jag möjlighet att gå vidare till min nuvarande tjänst som Master Planner, där jag arbetar med planering, prognoser och samordning inom hela produktionsflödet.
Jag trivs väldigt bra på Kavli, där samarbete, engagemang och god arbetsmiljö står i fokus. Jag ser mycket positivt på möjligheten att få utvecklas internt och känner att jag verkligen har hittat rätt, både i min roll och i företagskulturen. Jag ser fram emot att fortsätta bidra till att Kavli når sina mål!
Det är också något extra roligt med att arbeta på ett företag som Kavli. Inte bara för den positiva stämningen och de härliga kollegorna, utan för att man med stolthet kan berätta för andra att vi är stiftelseägda och allt Kavlifonden gör för välgörenhet. Det ger arbetet en extra mening och gör det ännu roligare att vara en del av Kavli!